صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران شبکه ها تاکید کرد

ضرورت پیوستن مردم به سامانه خودمراقبتی کرونا

 

معاون بهداشتی دانشگاه بر ضرورت ثبت نام آحاد مردم در سامانه غربالگری الکترونیکی کرونا ویروس به آدرس www.salamat.gov.ir تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان، دکتر منوچهر کرمی در جلسه ویدئو کنفرانس خود با مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت شهرستان ها بیان نمود: با پیوستن همه هم استانی های عزیز به این سامانه، غربالگری کرونا ویروس در بهترین شکل ممکن و در زمانی مناسب انجام خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: مردم شریف استان همزمان با سراسر کشور با ثبت نام در این سامانه، نظام سلامت کشور را در پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا یاری خواهند کرد.

دکتر کرمی ضمن اشاره به پیگیری های بعد از ثبت نام در این سامانه افزود: همکاران اینجانب در دانشگاه های علوم پزشکی همدان ضمن رصد و پایش اطلاعات ارسالی از سوی مردم ،پیگیری های بعدی برای راهنمایی و یا مراقبت لازم را انجام خواهند داد.

رئیس مرکز بهداشت استان در پایان گفت: همه ایرانیان با مراجعه به سامانه www.salamat.gov.ir  و تکمیل اطلاعات خواسته شده گام بلندی در ارتقاء سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همچنین در این جلسه در خصوص فعالیت مراکز 16 ساعته، ورود اطلاعات به سامانه سیب، ثبت دقیق اطلاعات بیماران و موارد مشکوک به بیماری برای دریافت دارو، پیگیری دقیق بیماران و اطرافیان آنان برای قطع زنجیره انتقال از نسل یک به دیگر نسل ها و 14 روز قبل و 14 روز پس از بیماری، جمع آوری لیست خطی و ارائه آمار به واحد گسترش، تاکید بر ویزیت بیماران به شکل سرپایی و عدم ارجاع موارد بدون علامت به بیمارستان، ترسیم نقشه اپیدمیولوژی بیماران در هر شهرستان، گرفتن شرح حال دقیق از بیماران و موارد مشکوک خصوصا در مورد مسافرت به پنج استان قم، مرکزی، گلستان، مازندران و گیلان، گزارش گیری مرتب از بیمارستان ها، استفاده بهینه از تمام نیروهای بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا، بررسی مهمانان وارد شده به شهرستان ها، پیگیری زندانیان آزاد شده و مراقبت مرتب از خانواده آنان، فعالیت بیشتر بر ایستگاه های اطلاع رسانی و مستندسازی کلیه فعالیت ها بحث و تبادل نظر شد.

 

 


١٥:٠٢ - 1398/12/21    /    شماره : ١٠٢٦٢٢    /    تعداد نمایش : ٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

نظر شما در مورد فعالیت های حوزه معاونت بهداشت چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف


طرح غربالگری شنوایی نوزادان
طرح غربالگری شنوایی نوزادان
طرح غربالگری شنوایی نوزادان برای نوزادان 3 تا 5 روزه در نزدیکترین محل سنجش محل سکونت
 ٠٨:٤٦ - 1397/07/26 - نظرات : ٠متن کامل >>