صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه برگزار کرد

کارگاه آموزشی اختلالات طیف اوتیسم

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت و مرکز بهداشت استان، کارگاه آموزش مجازی اختلالات طیف اوتیسم در تاریخ 27 و 28 آبان ماه توسط معاونت بهداشتی برگزار گردید. در مقدمه دکترکرمی؛ معاون بهداشتی دانشگاه گفت: اختلالات طیف اتیسم یکی از شایع­ترین اختلالات تکاملی است و این اختلال در همه گروه های نژادی، قومی، اجتماعی و اقتصادی رخ می­دهد. تعداد موارد تشخیص داده شده طیف اتیسم و اختلالات مرتبط به طور چشمگیری در طول دهه گذشته افزایش یافته است و موثرترین راهبرد، شناسایی و مداخله به موقع در اختلال طیف اتیسم است.

در ادامه دکتر علیزاده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، به علل بروز اوتیسم در کودکان و شیوع بالای این اختلال اشاره نمودند و ضمن تشکر از سوابق قبلی و تجارب ارزشمند، دانشگاه علوم پزشکی همدان را گزینه مناسب غربالگری اوتیسم به منظور گسترش برنامه در سطح کشور دانستند.

در ادامه خانم دکتر نوری، مدیر سلامت جمعیت و خانواده، ضمن بیان ضرورت غربالگری اوتیسم همچنین شیوه­نامه اجرای برنامه مدیریت اوتیسم و نحوه انجام تست­های غربالگری اوتیسم را آموزش دادند.

در روز دوم کارگاه، دکتر رازجویان، روانپزشک کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص نحوه شناسایی، علایم و تشخیص اختلالات اوتیسم و ضرورت انجام کار تیمی در مداخلات درمانی و توانبخشی این کودکان مطالبی را بیان نمودند.

لازم به ذکر است کارگاه­های تخصصی جهت تیم مداخله بصورت مجازی طی 4 هفته در آذرماه توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار خواهد شد. این کارگاه آموزشی با هدف توجیه و آموزش تیم سلامت و تیم مداخله در خصوص اجرای برنامه مدیریت اختلالات طیف اوتیسم در دانشگاه همدان برگزار گردید.

 


١٣:١٣ - 1399/08/28    /    شماره : ١٠٨٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج