صفحه اصلی > اخبارسلامت 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 1400

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر منوچهر کرمی؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی بهداشت حرفه ای پیامی را صادر نمود که در پی می آید:

 بیماری همه گیر کووید-19 از زمان شیوع گسترده در اوایل سال 2020، بعنوان یک بحران جهانی در همه جا تأثیرات عمیقی داشته است. این بیماری همه گیر، تقریباً همه جنبه های دنیای کار را تحت تأثیر قرار داده است، از خطر انتقال ویروس در محیط های کاری تا خطرات مربوط به ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSH) که منجر به شکل گیری اقدامات مهمی برای کاهش انتشار این ویروس شده است. روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 2021 بر روی به کارگیری عناصر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای تمرکز دارد. گزارشهای جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای بیانگر اهمیت تقویت سیستمهای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای(OSH) هم در سطح ملی و هم در سطح منطقه ای در شرایط بحران همه گیری ویروس کرونا می باشد.

در این راستا طی سال گذشته در جهت حفظ و صیانت از سلامت، بهداشت و ایمنی کارکنان و کارگران محیط های کاری استان،همکاران بهداشت حرفه ای در مجموعه گروه سلامت کار حوزه معاونت بهداشتی، ستاد مراکز بهداشت شهرستانها ، شبکه های بهداشت و درمان و مراکز خدمات جامع سلامت در کنار همکاران بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع و بیمارستانهای تحت پوشش استان ،عملکرد ویژه و قابل توجهی داشته اند. با تلاش بی‌دریغ این عزیزان در فازهای چهارگانه فاصله گذاری اجتماعی در زمان شیوع بیماری کرونا ، با بیش از 54 هزار مورد بازرسی از واحد های صنعتی و اداری استان و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا و بویژه غربالگری کارگران از نظر ابتلا به بیماری کرونا ، گام بزرگی در جهت پیشگیری از شیوع این بیماری در واحد های کاری استان برداشته شد.

روز جهانی بهداشت حرفه ای یادآور خدمات صادقانه تلاشگران عرصه ایمنی و بهداشت حرفه ای در راستای ارتقای سلامت جامعه است. اینجانب بر خود لازم می دانم در این برهه حساس با توجه به بحران جهانی فعلی(کووید-19) که همکاران بهداشت حرفه ای با تمام توان و ظرفیت در جهت ایجاد محیط کاری آرام، سالم و ایمن با همراهی خانواده گسترده بهداشت استان همدان فعالیت می کنند، از این فرصت استفاده کرده و 28 آوریل مصادف با 8 اردیبهشت ماه، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را به یکایک تلاشگران عرصه سلامت شغلی استان تبریک عرض نموده و سلامت،سعادت و توفیق روز افزون ایشان را از خداوند منّان خواهانم .

 

 

 


٠٩:٣٣ - 1400/02/07    /    شماره : ١١٢٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج