زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان FA EN AR
  • تاریخ انتشار : 1403/03/20 - 03:04
  • تعداد بازدید : 25
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشکیل کمیته هماهنگی هفته ملی سلامت مردان ایران (سما)در معاونت بهداشتی همدان

کمیته هماهنگی هفته ملی سلامت مردان ایرانی در معاونت بهداشتی همدان تشکیل شد.

معاون فنی معاونت بهداشتی در این کمیته گفت: حدود نیمی از جمعیت میانسالان تحت پوشش واحدهای بهداشتی را مردان تشکیل داده و توجه به سلامت مردان به عنوان سرپرست و محور اصلی خانواده یکی از اولویت های مهم بهداشتی است.

دکتر علی عطایی افزود:مردان به علت اشتغال، کمتر به واحدهای ارائه خدمات بهداشتی مراجعه می‌کنند و در مجموع توجه کمتری به سلامتی خود دارند.

وی تصریح کرد: هفته ملی سلامت مردان فرصت مناسبی برای فراخوان،طلاع‌رسانی و حساس‌سازی جامعه در زمینه نیازهای بهداشتی و سلامت است.

وی با بیان اینکه هفته ملی سلامت مردان در سالجاری از تاریخ 24 تا 30 خرداد 1403 برگزار خواهد شد گفت: بر اساس شعار امسال(مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان) و عناوین روز شمار این هفته، رویکرد اصلی برنامه‌های هفته ملی سلامت مردان ایران، عمدتا در راستای توجه ویژه به ارتقای سواد سلامت مردان و نقش موثر آن در جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی و افزایش امید به زندگی با پیشگیری از بیماری‌های شغلی، حوادث و سوانح جاده‌ای و شناسایی زودرس سرطان‌های شایع مردان است.

دراین جلسه برخی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته مذکور از جمله برنامه‌های آموزشی و تولید محتوا، گروه‌های اطلاع‌رسانی، توزیع مکمل ویتامین D3 و کلسیم، اردوی تفریحی و ورزشی کارکنان، معاینات سلامت و آزمایشگاهی برای کارکنان و شاغلین کارخانجات و ... اعلام شد.

  • گروه خبری : اخبار سلامت
  • کد خبر : 140977
کلمات کلیدی
ادمین معاونت بهداشتی
خبرنگار

ادمین معاونت بهداشتی

تصاویر

آدرس معاونت بهداشتی همدان
نظرسنجی
آمار بازدید روزانه و کل
تعداد بازدیدکنندگان امروز 179
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 107039
تعداد کاربران بر خط 0